Karakule Rock & Metal Platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Yakup Yüxexes Röportajı

2 posters
YazarMesaj
~Ruh
Admin
Admin
~Ruh

Balık Mesaj Sayısı : 2468
Doğum tarihi : 06/03/96
Ruh Hali : Yakup Yüxexes Röportajı Manyak10
Tuttuğu Takım : Yakup Yüxexes Röportajı Tu192310
Başarı :
Yakup Yüxexes Röportajı Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Yakup Yüxexes Röportajı Right_bar_bleue

Güçlülük :
Yakup Yüxexes Röportajı Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Yakup Yüxexes Röportajı Right_bar_bleue

Aktiflik :

Kötü İtibar :
Yakup Yüxexes Röportajı Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Yakup Yüxexes Röportajı Right_bar_bleue

Yakup Yüxexes Röportajı Empty
MesajKonu: Yakup Yüxexes Röportajı   Yakup Yüxexes Röportajı Icon_minitimePtsi 4 Ağus. - 14:17:43

Eminim çoğu kez sorulmuştur ama ben tekrarlamak istiyorum;neden bir grup olmanıza rağmen grup ismi vokalinizin adı,Yakup?

Yakup:Önceki röportajlarımızda da belirttiğimiz gibi kurucusu,Amerika'dan buraya taşıyıcısı olarak benim adımı kullandık,kullanmaya devam ediyoruz.Kapı kulpu,güneş,böcek,çiçek gibi isimler verip;insanların hayalinde öyle bir imaj yaratmak istemedik belki de...

Peki grup bu haline ne zaman kavuştu,nasıl bir araya gelindi?

Yakup:Bunu en iyi Çağdaş anlatıyor!
Çağdaş:Evet anlatayım.:)Bazı değişikliklerden sonra grup ilk albümünü çıkarmıştı,konserler devam ederken ben yakupla tanıştım ilk albümün artık son konserlerinde gruba dahil olmuş oldum,ardından Kaos albümünün kayıtları alındı derken reha ve Ceki ile bir araya geldik.Ve grup bu son halini almış oldu.

Bir araya geldiğinizde aldığınız kararlar neydi,yeni bir hedef belirlemişsinizdir elbet grup adına?

Reha:Bizi bir araya getiren en önemli şey müzik yapma isteğiydi.Hedef kısaca buydu ve hala bunun çabasındayız.
Yakup:Evet,Reha'nın da dediği gibi...Biz pop müzik yapmadığımızdan saygın bir popülerlik beklemiyoruz,sadece sevdiğimiz müziği modernleştirerek insanlarla paylaşıyoruz.

Yakup uzun süre yurt dışında yaşadı,ülkemize geri dönme akrarını nasıl aldın,buradaki zorlukları düşününce aldığın riski değermiydi burada müzik piyasasında bulunmak?

Yakup:Risk heryerde var;Japonya'da,Amerika'da...Türkiye'deki zorluklar müzik endüstrisinin henüz gelişmekte olduğunda kaynaklanıyor.Yurtdışıyla kıyaslarsak;en büyük zorluk çok fazla rekabet olmasıdır.Tabi ki buradaki riskleri göz önünde bulundurarak döndüm buraya,ama amacımız müziğimizi duyurmak,hertürlü riske değer diye düşünüyorum.

Diğer başarılı rock gruplarına göre daha soğuk ve geride duran bir tavrınız var,popülerlik karşıtımısınız?

Ceki:Popüler olmanın bir sakıncası yok bence.Sadece nasıl popüler olduğunuz önemli.
Çağdaş:Dizayn edilmiş bir durşumuz yok.sadece olduğumuz gibiyiz.:)
Reha:Diğer popüler olan gruplara bakarsak soundlarımız biraz daha farklı diye olabilir aslında...Ama biz kendi müziğimizin derdindeyiz işte.:)

New Sounds Of Europe hikayesini dinleyelim biraz da...

Yakup:Yarışmaının yapıldığı kanal,beş ayrı grup belirlemişti.Onlardan biri bizdik ve internet üzerinden yapılan bir oylamayla Türkiye'yi temsil eden grup olarak seçildik.Burada bitmedi olay ama.daha sonra on sekiz Avrupa ülkesinin arasından ilk üçe kaldık ve ödül töreni gecesine gitkk.Tabi bu arada bizi dinleyen ,takip eden,oy veren insanlara teşekkür ediyoruz.Orada inanılmaz tecrübeler edindik.ilk başta söylenecek şey kesinlikle büyüleyiciydi.Oradaki organizasyonun bir parçası olmak ve o manevi değeri fazla ödüle aday olmak ciddi bir başarıydı bizler için.Hepsinden önemlisi orada Türkiye'yi tanıtmış olmak çok önemliydi.Ama şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum;bu derece dünya çapında önemli bir tören,ülkemizde yeterli ses getiremiyor...Eurovision ve oradaki milliyetçilik duygusunu geçemiyor oluşundan mı bilemiyoruz ama bence daha çok önem verilmeli diye düşünüyoruz.
Çağdaş:Aslında belki de normal bir durum bu çünkü MTV ödüllerine ilk kez ülkemizden katılım oldu ama Eurovision yıllardır ülkemiz için önemli bir yarışma...

Sonraki yıllarda ülkemizi New Sound Of Europe ödül gecesinde temsil edecek arkadaşlarınız için neler tavsiye edersiniz?

Yakup:Bence yapacakları özel birşey yok.
Çağdaş:Bol bol fotoğraf çeksinler:)Yapacakları özel birşey yok aslında...
Ceki:Onların elince olan birşey yok çünkü.
https://karakule.yetkinforum.com
Esra
Ultra Bağımlı Üye
Ultra Bağımlı Üye
Esra

Oğlak Mesaj Sayısı : 406
Doğum tarihi : 01/01/66
Ruh Hali : Yakup Yüxexes Röportajı Idaree11
Başarı :
Yakup Yüxexes Röportajı Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Yakup Yüxexes Röportajı Right_bar_bleue

Güçlülük :
Yakup Yüxexes Röportajı Left_bar_bleue12 / 10012 / 100Yakup Yüxexes Röportajı Right_bar_bleue

Aktiflik :
Yakup Yüxexes Röportajı Left_bar_bleue15 / 10015 / 100Yakup Yüxexes Röportajı Right_bar_bleue

Kötü İtibar :
Yakup Yüxexes Röportajı Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Yakup Yüxexes Röportajı Right_bar_bleue

İleti : bırαk αnLαтαym sαrho$m öyLε..sαrho$udα qεçтm noLαck böyLε? hαyαтLr içndεn hαyαт sεçmi$m...hiçbir$y fαrkεтmεz kεndmdεn qεçmi$m..

MesajKonu: Geri: Yakup Yüxexes Röportajı   Yakup Yüxexes Röportajı Icon_minitimePtsi 4 Ağus. - 14:20:38

ellerin dert qörmesin Tuqay xD
~Ruh
Admin
Admin
~Ruh

Balık Mesaj Sayısı : 2468
Doğum tarihi : 06/03/96
Ruh Hali : Yakup Yüxexes Röportajı Manyak10
Tuttuğu Takım : Yakup Yüxexes Röportajı Tu192310
Başarı :

Güçlülük :

Aktiflik :

Kötü İtibar :

MesajKonu: Geri: Yakup Yüxexes Röportajı   Yakup Yüxexes Röportajı Icon_minitimePtsi 4 Ağus. - 15:33:39

amin xD
https://karakule.yetkinforum.com

Yakup Yüxexes Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-