Karakule Rock & Metal Platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Yüxexes Kurban Röportajı

3 posters
YazarMesaj
~Ruh
Admin
Admin
~Ruh

Balık Mesaj Sayısı : 2468
Doğum tarihi : 06/03/96
Ruh Hali : Yüxexes Kurban Röportajı Manyak10
Tuttuğu Takım : Yüxexes Kurban Röportajı Tu192310
Başarı :
Yüxexes Kurban Röportajı Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Yüxexes Kurban Röportajı Right_bar_bleue

Güçlülük :
Yüxexes Kurban Röportajı Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Yüxexes Kurban Röportajı Right_bar_bleue

Aktiflik :

Kötü İtibar :
Yüxexes Kurban Röportajı Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Yüxexes Kurban Röportajı Right_bar_bleue

Yüxexes Kurban Röportajı Empty
MesajKonu: Yüxexes Kurban Röportajı   Yüxexes Kurban Röportajı Icon_minitimeCuma 15 Ağus. - 16:43:09

Röportaj
Birsen Birdir

Öncelikle hoş geldin Deniz,Sivil hayta adaptasyon nasıl gidiyor alışabildin mi?
Deniz:
Hoşbulduk.Evet alıştım.

Nasıl geçti askerlik,var mı ilginç anılar?
Deniz:
Biraz uzundu.Pek de ilginç sayılabilecek bir anım yok.

Döner dönmez Yalova müzik festivali konseri ile şahane bir açılış yaptınız.15 ay sonra sahnede olmak nasıl bir duyguydu?
Deniz:
Güzeldi
Kerem:Mmmmm...Leziz.

Performans şahaneydi.Siz nasıl buldunuz kendinizi?
Özgür:
Bence ilk konser olmasına rağmen çok iyiydi.
Deniz:Yeni ısınmaya başladık.
Kerem:Bunlar daha ısınma hareketleri.
Burak:Stüdyoda değil sahnede devam etmek istiyoruz ısınmaya.

Yeni albüm fikri var mı ortada,çalışmalar başladı mı?
Deniz:
Henüz tam anlamıyla yok.
Kerem:Yeni malzemeler ile ufak tefek denemeler var ama henüz daha erken.
Burak:Elimizde zaman içinde,genelde evde yaptığımız pek çok materyal mevcut ancak ne şekilde ilerleyeceğimiz beraber çalarken ortaya çıkar heralde.

Peki,bu sefer neler bekliyor olcak Kurban dinleyicilerini?
Deniz:
Henüz bizde bimiyoruz ki.
Kerem:Yuvarlak,metalik renkli,arka tarafından bakınca ayna gibi bir albüm bulacaklar.Bunu dedim şimdi kare yapalım der bizim sivriler.:)
Özgür:Bunu zamanla herp birlikte göreceğiz.

Yeni albümlerin internetten yayımlanma modasına uymak gibi bir düşünceniz var mı yoksa CD formatı kesinlikle gerekli mi?
Deniz:
Ben askerdeykenne gibi gelişmeler oldu bilmiyorum.Konuya şu an yabancıyım.
Kerem:Bu oldukca derin bir konu,albüm yapıp borçlu çıkmanın mümkün olduğu ülkemizde ne halt edeceğiz ben de merak ediyorum.

Panik ne olacak?Devam mı çalışmaya?
Deniz:
Gökhan ve Kaan(gitar) Panik'i beraber devam ettirme kararı almışlar,biz de Kaanla(davul) bu karara uyduk.Artık Panik'te çalmıyoruz.

Aradan geçen bunca zamandan sonra Kurban eski bütünlüğünü yakalayabilcek mi sizce?Hiçbir şey değişmemiş gibi olacak mı?
Burak:
Öncelikle hiçbir şey değişmemiş gibi olursa yanlışlık var demektir.Gelişim,değişim olmalı herşeyin özünde yoksa ilerleme olamaz.Bu sebepten eskisinden daha iyi olması gerektiği ve olacağı düşüncesindeyim.
Deniz:Biz beraber müzik yapmaya devam ediyoruz.
Kerem:Biz çalmayınca zaman duruyor...Yoksa durmuyor mu?
Özgür:Biz bir araya geldiğimizde hiçbir şey değişmemiş gibi stüdyoda da, evde de.

Peki,olası değişimler Kurban müziğine nasıl yansıyacak?
Deniz:
Bu yeni şarkılar yapmaya başlayınca belli olacak.
Kerem:Net cevaplar almayı ümit ederek soruyorsun biliyorum ama yazılmamış romanın sonunu söylemek gibi olur bu şimdi.
Burak:Dediğim gibi elimizde çok fazla fikir var ancak hep beraber çalarken elimizden ne çıkacağını biz de zaman içinde göreceğiz.

Kurban dışında hepinizin birer yan projesi mevcut.Bu yan projeler yeni albüm çalışmalarını nasıl etkileyecek?
Kerem:
Etkilemeyecek.
Burak:Kurban hepimizin enerjisini akıttığı asıl yol olduğu içive araya da zaten çok fazla zaman girdiği için bu projelerin Kurban'ın yeni çalışmalarını herhangi olumsuz bir yönde etkileyeceğini sanmıyorum.

Dağıldığınız süre içerisinde pek çok dinleyici bu ayrılıktan Deniz'i suçladı.Sen neler düşünüyosun Deniz?Dağılma ve bir araya gelme sürecindeki rolün neydi?
Deniz:
Üzgünüm ama bu gereksiz olduğunu düşündüğüm soruya cevap vermektense yapmakta olduğumuz bir şarkının sözlerini yazmayı tercih ediyorum.Bağışla.

Güneş var ya,çocuk var,umut var yine
Bulut var ya,silah var,ölüm var yine
Fikir var ya,çıkar da,çatışma var yine
Kalem var ya,kağıt var,sana mektup var yine

Bu ateş sönmez belli
Tepedeki güneş yakıyorken
Uzanktan bir ses diyor ki
Sakın gülme ben ağlıyorken

Bir mal var ya,varis çok,düşman çok yine
Altın var da,aram yok,hakkım yok diye
İman var dda,inanç yok,ceza var sadece
Ağız var da,kulak yok,akıl çok yine

Peki,Deniz Yılmaz tasavvufla ne kadar ilgili?Yazdığın her şeyde hemen hemen bir tasavvuf etkisi bulabiliyoruz.
Deniz:
Tasavvur ruhumuuzu abur cuburla değil gereksinimlerimizle doyurmak için var.ama üyesi değilim.İnsanı şiddetten,vahşetten,hırsızlıkta,başkasının hakkını yemekten ve bunun gibi her şeyden uazak tutan her tür fikri ve davranışı gözlemler,araştırır,ince eler sık dokur ve bütün bu işlemler bitince ortaya çıkanı alırım ben.Aldığımla beslenir,besledikten sonra da insanlara anlatırım.Ama Tibet'e gitmem,dağa çıkmam.Bu işin bir yüzü.Alaylı,bir yandan eğlenceli şarkı sözleri de yazarım.Sürekli pilav yemem.Ruhumuzun çeşitliliğe ihtiyacı var.Fakat pilavla reçeli beraberde yemem tabii.Bu da diğer yüzü.Bunları yaparken tek kıstasım çevreye zarar vermemek.Yinede ister sitemez bunu başaramadığım oluyor.

En son yazdıklarını facebook'dan sevenlerinle paylaştın,şarkı olacakmı onlar da?
Deniz:
Yok,onları Zamfir'in pan flütüyle çaldığı eserlerin üzerlerine şiir olarak okuyacağım.:)

Burak'ın Athena ile yollarını ayırması üzerine neler söylemek istersiniz?
Deniz:
Hayırlısı neyse o olsun derim.

Daha önce ön grubu olduğunuz Metallica konseri ile ilgili heyecanlı mısınız?
Bu seneki ön gruplar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Deniz:
Ben pek heyecanlı değilim.
Kerem:Trujillo'lu soundu merak ediyorum,ama grubu en iyi zamanlarında iki kez gördüğüm için bu kez o kadar delirmedim...Azıcık...

Zamanında siz gösterilen tepki için bugün ne söylemek istersiniz?
Kerem:
Geçmiş zaman olur ki...

Son olarak,Yüxexes okuyucularına söylemek istediğiniz bir şeyler?
Kurban:
Konserlerde görüşmek ümidiyle..

En son LoRDoFTHeDaRKNeSS tarafından C.tesi 16 Ağus. - 19:21:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
https://karakule.yetkinforum.com
KeSPıR
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
KeSPıR

Koç Horoz
Doğum tarihi : 08/04/93
Ruh Hali : Yüxexes Kurban Röportajı Kaygil10
Başarı :
Yüxexes Kurban Röportajı Left_bar_bleue95 / 10095 / 100Yüxexes Kurban Röportajı Right_bar_bleue

Güçlülük :
Yüxexes Kurban Röportajı Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Yüxexes Kurban Röportajı Right_bar_bleue

Aktiflik :
Yüxexes Kurban Röportajı Left_bar_bleue97 / 10097 / 100Yüxexes Kurban Röportajı Right_bar_bleue

Kötü İtibar :
Yüxexes Kurban Röportajı Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Yüxexes Kurban Röportajı Right_bar_bleue

İleti : senin beş para etmez kuralların varsa benim inandığım ölümsüz masallarım var!!!

MesajKonu: Geri: Yüxexes Kurban Röportajı   Yüxexes Kurban Röportajı Icon_minitimeCuma 15 Ağus. - 16:54:35

saol paylaşım için ellerine sağlık =)
Esra
Ultra Bağımlı Üye
Ultra Bağımlı Üye
Esra

Oğlak Mesaj Sayısı : 406
Doğum tarihi : 01/01/66
Ruh Hali : Yüxexes Kurban Röportajı Idaree11
Başarı :
Yüxexes Kurban Röportajı Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Yüxexes Kurban Röportajı Right_bar_bleue

Güçlülük :
Yüxexes Kurban Röportajı Left_bar_bleue12 / 10012 / 100Yüxexes Kurban Röportajı Right_bar_bleue

Aktiflik :
Yüxexes Kurban Röportajı Left_bar_bleue15 / 10015 / 100Yüxexes Kurban Röportajı Right_bar_bleue

Kötü İtibar :

İleti : bırαk αnLαтαym sαrho$m öyLε..sαrho$udα qεçтm noLαck böyLε? hαyαтLr içndεn hαyαт sεçmi$m...hiçbir$y fαrkεтmεz kεndmdεn qεçmi$m..

MesajKonu: Geri: Yüxexes Kurban Röportajı   Yüxexes Kurban Röportajı Icon_minitimeCuma 15 Ağus. - 17:03:19

p.içn sawol
~Ruh
Admin
Admin
~Ruh

Balık Mesaj Sayısı : 2468
Doğum tarihi : 06/03/96
Ruh Hali : Yüxexes Kurban Röportajı Manyak10
Başarı :

Güçlülük :

Aktiflik :

Kötü İtibar :

MesajKonu: Geri: Yüxexes Kurban Röportajı   Yüxexes Kurban Röportajı Icon_minitimeC.tesi 16 Ağus. - 18:54:11

Rica ederim arkadaşlar =)
https://karakule.yetkinforum.com

Yüxexes Kurban Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-