Karakule Rock & Metal Platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Kardavi:Filistin'e yardım ibadettir

YazarMesaj
~Ruh
Admin
Admin
~Ruh

Balık Mesaj Sayısı : 2468
Doğum tarihi : 06/03/96
Ruh Hali : Kardavi:Filistin'e yardım ibadettir Manyak10
Tuttuğu Takım : Kardavi:Filistin'e yardım ibadettir Tu192310
Başarı :
Kardavi:Filistin'e yardım ibadettir Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Kardavi:Filistin'e yardım ibadettir Right_bar_bleue

Güçlülük :
Kardavi:Filistin'e yardım ibadettir Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Kardavi:Filistin'e yardım ibadettir Right_bar_bleue

Aktiflik :

Kötü İtibar :
Kardavi:Filistin'e yardım ibadettir Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Kardavi:Filistin'e yardım ibadettir Right_bar_bleue

Kardavi:Filistin'e yardım ibadettir Empty
MesajKonu: Kardavi:Filistin''e yardım ibadettir   Kardavi:Filistin'e yardım ibadettir Icon_minitimeC.tesi 23 Mayıs - 11:11:40

Mescid-i Aksa'nın işgalden kurtarılarak, bağımsız Filistin Devleti'nin kurulması için yol haritasının belirleneceği 'Uluslararası Filistin Sivil Dayanışma Konferansı' İstanbul'da başladı
Kardavi: Filistin'e yardım ibadettir

Uluslararası Filistin Dayanışma Konferansı'nda konuşan din alimi Yusuf El Kardavi, Filistin halkına yardım etmenin her Müslüman için görev değil yapılması gereken bir 'farz' olduğunu dile getirerek Filistinlilerin yanında olmaya çağırdı.

Kaya Ramada Oteli'nde gerçekleştirilen toplantının birinci gününde söz alan katılımcılar, bağımsız Filistin devletinin kurulması için İslam ülkelerinin birlikte hareket etmesi gerektiğini vurguladılar. Katar'da katılan Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf El Kardavi, Filistin zaferinin ancak Müslümanların kalpleri ile birlikte Filistin davasının yanında yer almasıyla mümkün olacağını söyledi. Kardavi, Filistin halkının hiç bir zaman kanlı özgürlükten yana olmadığını ifade etti.

PAZARLIK OLAMAZ

Filistin için en tehlikeli durumun birlik ve beraberliğin zedelenmesi olduğuna dikkat çeken Kardavi şunları söyledi: 'Müslümanlar aynı safta yer alarak Filistin davasına destek vermelidir. Biz uzlaşmadan yanayız. Hiç bir zaman haramı helal, helali haram eden bir anlayışı kabul etmeyiz. Kudüs bizim için önemlidir. Filistin devletinin başkentidir. Kesinlikle pazarlık konusu yapılamaz.'

Filistin halkına yönelik yardımların yardım olarak değil bir görev olarak kabul edilmesi gerektiğine ifade eden Yusuf El Kardavi, yapılacak yardımların 'farz' olarak kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

BEŞ BİN ŞEHİT VERDİK

Konferansa Filistin'den katılan İslam Alimi Raid Salah ta Siyonist İsrail'in uluslararası kanunları hiçe sayarak Filistin'i ve İslam alemini tehdit etmeye devam ettiğini söyledi. İsrail'in bugüne kadar yaptığı katliamlar hakkında bilgi veren Salah, 'İsrail 2000 -2005 yılları arasında gerçekleştirdiği 30 ayrı katliamla 2 milyon kişinin ölümüne nede oldu. 1.5 milyon Filistin'li dünyanın çeşitli ülkelerine göç etti. Siz Siyonist İsrail'in barbarlığını Filistin'deki dul kadınlara, kabirlere sorun. Gazze saldırılarında 5 bin kişi hayatını kaybetti. Bin 500 çocuk öldü. Filistin'de 20 bin ev, 23 cami 60 okul İsrail bombaları ile yıkıldı. Bu Siyonistlerin gerçek yüzüdür.'

Mescid-i Aksa'dan Kur'an'la açılışı yapıldı

"Filistin'in daimi kurtuluşuna doğru" sloganıyla düzenlenen konferansın açılışı Mescid-i Aksa'dan sinevizyon aracılığıyla bir çocuğun canlı olarak okuduğu Kur'an-ı Kerim ile başladı. Konferans sırasında Cezayirli sanatçı Reşit Gulem, Filistin'in özgürlük şarkısını canlı olarak seslendirerek toplantıya renk kattı. İslam ülkelerinden gelen davetlilerin katıldığı Cuma namazında hutbeyi Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Kardavi okudu. Türkiye'den kongeransa katılan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım yaptığı monuşmada dünyada kalıcı barışın ancak Filistin meselesinin çözümü ile geçekleşebileceğini söyledi. AK Parti Tokat milletvekili ve TBMM Filistin Dayanışma Komitesi Başkanı Zeyt Aslan da, Türk halkının Filistin'e yönelik yardımlarının bundan böyle de devam edeceğini söyledi.

İstanbul'da Filistin meselesi

İstanbul'da dün başlayan ve bugün saat 23.00'a kadar sürecek konferansta Sudan eski Cumhurbaşkanı Müşir Suvar Ez-Zehep, ünlü İslam Alimi Yusuf Kardavi, Hamas Lübnan Temsilcisi ve Sözcüsü Usame Hamdan, Gazze'deki boykotu delen gemileri yönlendiren Cemal Hüdari, Sudan'dan İsam El Beşir, Raid Salah, Dr. Saadettin Osmani, Tom Nelson, Dr. Enver İbrahim, Abdülaziz Es Seyyid gibi isimler konuşmacı olarak yer alıyor.

(Yeni Şafak)
https://karakule.yetkinforum.com

Kardavi:Filistin'e yardım ibadettir
1 sayfadaki 1 sayfası