Karakule Rock & Metal Platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

hangibar kargo röportajı

2 posters
YazarMesaj
rocKeR_ygmRr
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
rocKeR_ygmRr

Yengeç Horoz
Doğum tarihi : 16/07/93
Ruh Hali : hangibar kargo röportajı Keyifs10
Başarı :
hangibar kargo röportajı Left_bar_bleue5 / 1005 / 100hangibar kargo röportajı Right_bar_bleue

Güçlülük :
hangibar kargo röportajı Left_bar_bleue10 / 10010 / 100hangibar kargo röportajı Right_bar_bleue

Aktiflik :
hangibar kargo röportajı Left_bar_bleue5 / 1005 / 100hangibar kargo röportajı Right_bar_bleue

Kötü İtibar :
hangibar kargo röportajı Left_bar_bleue0 / 1000 / 100hangibar kargo röportajı Right_bar_bleue

İleti : yalnız değilim...yürüyorum dostlarımla...adları umutsuz hayaller ve adi gerçekler!!!

hangibar kargo röportajı Empty
MesajKonu: hangibar kargo röportajı   hangibar kargo röportajı Icon_minitimeÇarş. 30 Tem. - 15:54:41

Bu röportaj belki de hayatımda yaptıklarım arasında en anlamlısı ve en komik olanıydı. Kargo’yu ilk çıktıkları günden beri yakından takip eden benim gibi birileri varsa ne demek istediğimi çok iyi anlayacaktır. Güvenlik Caddesi’nin orta yerinde duran bir minibüste konuşmak korna seslerinden ötürü biraz zor olsa da çok eğlenceli idi. Buyrun okuyun, eğlenin. Bu arada unutmadan Kargo ile tanışmak isteyenler onlara bir tepsi baklava götürsün yeter, bu adamların hepsi kesinlikle birer baklava canavarı

Eray: Öncelikle hoş geldiniz diyerek başlayalım uzun bir aradan sonra tekrar müzik camiasına döndünüz. Gerçi bizimkisi biraz geç bir hoş geldin oldu ama sizleri Ankara’da sık sık görmek mümkün olmuyor. Yeni albüm hakkında konuşalım biraz.. Bence prodüksiyon açısından gerçekten Türkiye standartlarının üzerinde bir çalışma olmuş, sound olsun, sunum olsun gerçekten eşsiz. Ancak promosyon konusunda bazı eksikler var gibi!
Selim: Doğru. Albümün prodüksiyonu için çalışırken albüm geçtiğimiz yıl Haziran ayına yaklaşırken çıktı. Yazın televizyondaki programların çoğu bittiği için bu noktada elimizden birşey gelmedi.
Koray: Bu durumun farkındayız. Hem kendi içimizde hem de plak firması ile ilgili ısınamama gibi bir durumun da etkisi yadsınamaz elbette.

Eray: Aklıma şöyle bir durum geldi. Grup olarak sizler her zaman plak şirketleri ile sorunlar yaşadınız. Yine böyle bir durum mu var? Ben şirketinizin profilini de inceledim; Seda Sayan’dan tutalım İsmail Yk’ya varana dek birçok isim var. Teoman ve Kargo sırıtmıyor değil yani. Şu ana kadar şirketten memnun musunuz?
Koray: Şu anda iyi bir şekilde yürüyor. Nasıl ki insan ilişkilerinde bir alışma dönemi varsa bu konuda da durum bundan ibaret. Zaten zaman içerisinde duruma bakılır, olmazsa olmaz. Şimdiden birşeyler söylemek gerçekten zor. Biz alışkınız senin dediğin gibi. Raks’ı gördük, Polygram, Universal hepsiyle çalıştık. Şirket konusunda rahatız. İşimizi yapabildiğimiz sürece problem yok bizim açımızdan.
Selim: Avrupa müzikte birçok farklı isimden bahsettin ama Universal’da da Petek Dinçöz falan vardı. Bu büyük şirketlerle çalışmanın getirdiği bir durum yani. Bu gibi şirketler de pop, arabesk, fantezi dediğimiz türlerin hepsi de var. Olması gereken de bu aslında.

Eray: Mayıs ayında albümünüz çıktı ve hemen ardından tüm yaz boyunca aralıksız konserlere çıktınız. Tepkiler nasıldı, hayranlarınız bıraktığınız yerde miydi?
Selim: Şöyle açıklayayım: Biz zamanında bir klip çekmiştik kara tren ile; o treni hareket ettirmek için 36 saat boyunca kömür atmak gerekiyordu. Kargo da ağır bir makine bir bakıma. Bizim hareketlenmek için zamana ihtiyacımız vardı. Şu son 5-6 ay içerisinde de baya bir ivme kazandık aslında. Hayranlarımız hep buradaydı zaten, biliyorduk biz.
Serkan: İşin özünde biraz da insanların baskıları bizi tekrar birleştirdi.

Eray: Kargo performans konusunda büyük bir grup olmakla beraber isim olarak da bu piyasa içerisinde en büyüklerden biri. Bu durumda Yaga Bar’da program yapmak bazı şeyleri riske atmak anlamına gelmiyor mu? Nasıl geldi teklif, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Koray: Evet biz bir bar grubu değiliz. Eskiden de hafta arası ve hafta sonları da denemiştik barda çalmayı ve tutturabildiğimiz bir şeyde değildi. Çünkü bizde büyük sahnelere alışkınız. Burada teklif geldiğinde biz de gerçekten istedik bunu. Uzun süre ara verdiğimiz için yakın temasa da ihtiyacımız vardı. Bu sıcaklığı elektriği hissetmeliydik.
Serkan: Böyle bir grup için Çarşamba geceleri riskli bir gecedir. Bu riski göze alıp yaptık ve bu bizim için ateşleyici bir etki oldu.
Selim: Değişik bir durum var burada aslında olay zaten “Yaga Konserleri” diye geçiyor. Aynı mekanda daha önceleri rahmetli Cem Karaca, onun ardından da Kıraç sahne almış yani bu mekanın müdavimleri alışkınlar bu duruma. Cuma-Cumartesi barda çalmaktan farklı bir durum yani bizimkisi.

Eray: Eskiden sözleri hep Mehmet yazardı ve o zamanların şehir kültüründe çok etkili olan hatta bir felsefi akım sayılabilecek olan şeylerle ilgiliydi yazdıkları. ”Gece Fanzini” olsun “Bad’lik Amiri” olsun böyle şarkılardı. Şimdi ise gözle görülür bir değişiklik var söz yazımı noktasında..
Koray: O ağırlık benim üstümde biraz. Bence bu bir tarz meselesi. Onun tarzı ile benimkisi elbette farklı. Zaten o parçalar Mehmet’in kişisel projeleriydi, Kargo’nun dışındaydı biraz da. Zamanla oturacak bir mevzu bu.

Eray: Mehmet neden yer almadı grupta? Bildiğim kadarıyla şu anda Kesmeşeker’de çalıyor. Kendi grubu yerine neden böyle bir tercihte bulundu.
Selim: Durum göründüğü gibi değil aslında. Mehmet Kargo mu Kesmeşeker mi diye bir tercih yapmadı açıkçası. O zamanlar onun Biraderler isimli başka bir projesi vardı ve baya yol alıp albüm yapma seviyesine gelmişlerdi. Bunu yine trene benzetirsek, bu istasyonda binmedi Mehmet!

Eray: Dağılıp tekrar toplanan bir grup olarak geriye dönüp baktığınızda “bunu bir daha asla yapmayız” dediğiniz bir şey var mı?
Selim: Yok bence.
Serkan: Muhakkak bazı hatalar vardı. Ancak bunlardan gerekli dersler çıkarıldı ki hala buradayız.
Selim: Bir şeyleri güçlendirmek istiyorsan bazı şeyleri de riske atmalısın. Kargo’nun bir daha asla var olamamasını göze aldık ve bence daha güçlü ve daha dengeli bir grup yarattık. Karşılığını da aldığımızı düşünüyorum.

Eray: Eskiden Kargo nereyse yılda bir albüm yapan üretken bir gruptu. Şu sıralar görünen bir şeyler var mı?
Selim: Şu anda öyle düşüncelerimiz var.

Eray: Peki çıkış tarihi ya da albümün ismi gibi ayrıntılar belli mi?
Selim: Mayıs-Haziran gibi çıkarmayı düşünüyoruz. Henüz proje aşamasında olduğu için hiçbir şey kesin değil.

Eray: Sizin bir de bağımsız bir fan oluşumunuz var. Bu sevginin sonu yok anlaşılan. Nasıl oluştu?
Selim: Kargo online bizim için büyük bir itici güç aslında. Onlar için de biz önemliyiz demek ki desteklerine bakılırsa.
Burak: Onlar bir organizma bence, biz olsak da olmasak da onlar hayat bulabiliyor.

Eray: Ben yalnızlık mevsimi albümünüzü çok severdim ancak kaybettim. Eski albümlerin tekrar basılması gibi bir durum var mı?
Koray: Universal kapandığı için ve mahkemeler hala sürdüğü için bu konu bizler için belirsiz.
Selim: Ben geçenlerde bende "yalnızlık mevsimi"nin olmadığını fark ettim.
Serkan: Bende de "sevmek zor" yok.
Selim: Tekrar bulmamız söz konusu değil.

Eray: Koray senin bir dizi projen vardı, basında birçok defa da yer aldın bu konuyla. Neden son anda vazgeçtin?

Koray: Bunun çok özel nedenleri var. Ancak şimdi olmadığı için seviniyorum. Hem benim için hem de onlar için hayırlısı olsun. Benim için yeni bir tecrübe idi. Harika insanlarla tanıştım. Artık oyunculuk adına yer alabileceğim tek şey bir sinema filmidir, bunun dışında da başka şeylere sıcak baktığımı söyleyemem.

Eray: Son iki yıldır Türk Rock piyasası fena halde kızıştı. Yeni çıkan gruplar arasından beğendikleriniz var mı?
Serkan: İyi olan, üzerinde emek harcanmış her çalışmaya saygılıyız. Zaten birçoğu da arkadaşımız, içinde yer aldığımız olaylar. Ancak bu henüz başlangıç. Çok daha fazla grup çok daha fazla albüm yapmalı bence.

Eray: Hayalinizde en çok kiminle aynı sahnede bir show yapmak var?
Koray: Bizim U2 hayranı olduğumuzu bilmeyen yoktur sanırım, onlar gelirse çok iyi olur.

(Bu arada yoğun bir Galatasaray-U2 geyiği dönüyor uzun bir süre.)

Eray: Peki internetle aranız nasıl?
Selim: Bu devirde internetin bizim gibi gruplar için birçok artısı ve eksisi var. Biz elimizden geldiğince dezavantajları avantaja çevirmeye çalışıyoruz.

Eray: Çok teşekkür ederim bu keyifli sohbet için.
Kargo: Biz teşekkür ederiz.

ALINTI...
Lynn
Adminica
Adminica
Lynn

Ruh Hali : hangibar kargo röportajı Sessiz10
Tuttuğu Takım : hangibar kargo röportajı Tu192310
Başarı :
hangibar kargo röportajı Left_bar_bleue100 / 100100 / 100hangibar kargo röportajı Right_bar_bleue

Güçlülük :
hangibar kargo röportajı Left_bar_bleue100 / 100100 / 100hangibar kargo röportajı Right_bar_bleue

Aktiflik :

Kötü İtibar :
hangibar kargo röportajı Left_bar_bleue0 / 1000 / 100hangibar kargo röportajı Right_bar_bleue

hangibar kargo röportajı Empty
MesajKonu: Geri: hangibar kargo röportajı   hangibar kargo röportajı Icon_minitimePtsi 4 Ağus. - 12:20:57

tesekkürler güzel şarkıları var

hangibar kargo röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-